Vyhledávání - Realitní kancelář Liberec a Liberecký kraj | RE/MAX Eso
03
04/2018

Špatná propagace patří k nejčastějším chybám při prodeji nemovitosti svépomocí

Nekvalitní a nedostatečná propagace je nejčastější chybou prodávajících při prodeji nemovitosti svépomocí.

Přečíst
01
04/2018

Je exkluzivní smlouva s realitkou cesta do pekel nebo výhra?

Obojí může být pravda, záleží na okolnostech. Pojďme se na problematiku podívat objektivně trochu zblízka. V tomto článku shrnu rizika, ale i možné výhody uzavření exkluzivní smlouvy s realitní kanceláří pro prodávající.

Přečíst
28
03/2018

7 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti

V tomto článku se pokusím nastínit nejzásadnější aspekty, kterých je potřeba se při prodeji nemovitosti vyvarovat a kterých se přesto dopouštějí někteří majitelé prodávaných nemovitostí. 

Přečíst
26
03/2018

Víte, jakou daň z příjmu zaplatíte při prodeji nemovitosti?

V tomto článku se dozvíte, v jakých případech jste povinni zaplatit daň z příjmu z prodeje nemovitosti nebo družstevního bytu a naopak, kdy jste od daně z příjmu osvobozeni.

Přečíst
08
03/2018

Zdražování hypoték navzdory poklesu ceny peněz nekončí

Sazby na mezibankovním trhu začaly na začátku února klesat. V cenách hypoték se však tento trend zatím nepromítnul. Ba naopak, nabídkové sazby v průběhu února dál rostly.

Přečíst
27
02/2018

Rozdíly ve službách realitních kancelářích mohou být významné

V České republice existuje mnoho realitních kanceláří, vesměs s podobnou nabídkou služeb. Jde zpravidla o zprostředkování pronájmu nebo prodeje nemovitosti, prezentaci nemovitostí na internetu, právní služby a následný servis spojený například s předáním nemovitosti, přípravě daňového přiznání, či vyhotovení průkazu energetické náročnosti budovy. Jak se má ale klient správně rozhodnout, která kancelář je pro něj nejvýhodnější, když jsou služby většiny z nich podobné?

Přečíst
05
02/2018

Období extrémně levných hypoték je konce

Vysokou poptávku po vlastnickém bydlení zatím nezmrazila strmě rostoucí cena nemovitostí ani přísnější pravidla pro poskytování hypoték. To se však může velmi rychle změnit. Odborníci totiž předpovídají, že úrokové sazby hypotečních úvěrů vzrostou z průměrných 2,2 % na více než 3 %, což představuje zvýšení měsíčních splátek až o několik tisíc korun.

Přečíst
24
01/2018

Poptávka po nových rodinných domech nepolevuje. Nabídek je ovšem nedostatek

Ať už se podíváme na Českou republiku jako celek, nebo projdeme jednotlivé regiony, situace je téměř identická. Nedostatek je nejen developerských projektů rodinných domů, ale také stavebních pozemků pro individuální výstavbu. A pokud už takový projekt najdeme, tak bývá z velké většiny rozprodán. Existuje tedy nějaká cesta, jak nový rodinný dům najít?

Přečíst
10
01/2018

Jak se vyvarovat chyb při nákupu nemovitosti

Náš průvodce nákupem nemovitosti by vám měl pomoci vyvarovat se nejčastějších chyb při nákupu.

Přečíst
15
12/2017

Předkupní právo se vrací. Co vše se změní?

Nová právní úprava předkupního práva, která vstoupí v platnost 1. ledna 2018, vzbuzuje spoustu otázek a nejasností. Původní občanský zákoník (zákon č. 40/1964 Sb.) dával povinnost spoluvlastníkům v případě převodu podílu na společné movité i nemovité věci uplatnit předkupní právo k tomuto podílu, tj. nabídnout tento podíl spoluvlastníku přednostně. Předkupní právo se neuplatňovalo jen při převodu na osobu blízkou. V praxi to znamenalo, že chtěl-li majitel ideální poloviny rodinného domu převést (prodat) svůj podíl, musel jej nejdříve nabídnout právě druhému spoluvlastníku.

Přečíst